Mayıs Ayında Sen de Bizimle yaz!

AraRenk Fanzin olarak; sizleri bizimle beraber konuşmaya, tartışmaya, üretmeye davet ediyoruz!

Feminist bir gayeyle yola çıkan AraRenk Fanzin; çoklu disiplinlerin bir araya gelmesiyle teori, edebiyat ve deneyimle alakalı birçok yazıyı bünyesinde bulunduruyor. Fanzinimizi büyütmek, tartışmalarımızı genişletmek ve her sese yer vermek adına bu ay konu sınırlaması olmadan açık çağrıya çıkıyoruz!
Çok sesle birlikte sesimizi yükseltebileceğimize inanıyor ve sizi bizimle beraber anlatmaya, tartışmaya, değiştirmeye çağırıyoruz.

Kıyıda köşede kalan yazılarınız mı var?
Açık çağrımız herhangi bir konu ile sınırlı olmamakla beraber yazılarda güncel konular işlenmesi zorunluluğunu da taşımıyor.

Teori politika sekmemiz için isterseniz gündemden, İstanbul Sözleşmesi’nden, öz savunma pratiklerimizden, ifşadan, TERF’lerden bahsedin; isterseniz seneler öncesinden, ‘Dayağa Karşı Yürüyüş’ten bahsedin. İsterseniz de bir gelecek kurun, bize feminist politikaların nasıl olması gerektiğini anlatın.

Kültür sanat sekmemiz için film, kitap tanıtımları, sergi tanıtımları ve röportajlar yayımladık şu ana kadar. Bunlar dışında çizimlerinizi, şiirlerinizi, hikayelerinizi de yayımlamayı çok isteriz. Eğer sanattan bahsetmek isterseniz kapımız size açık. Yanı sıra eğer bir sanatçı iseniz bize ulaşırsanız bu sekmemizde sizi ve sanatınızı tanıtmayı çok isteriz.

Ekoloji sekmemizde veganlıktan ekofeminizme, evinizdeki balkonlardan hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalara yönelik önerilerinize kadar içeriklerinizi bekliyoruz.

Deneyim sekmemiz içinse aklınıza ne gelirse! Bunu içimden atmam lazım artık dediğiniz deneyimlerinizden gününüzü nasıl geçirdiğinize dair her şey olabilir. Birimizin deneyimi hepimizi güçlendirir. Yalnız olmadığımızı hissettirir.

Yazılarda aradığımız bir tek koşul var! Herhangi bir biçimde ötekileştirmeyi ve eşitsizliği pekiştiren, hedef gösterici, nefret söylemi içeren, homofobik, transfobik herhangi bir yazıyı kabul etmiyoruz.
Detaylı bilgi için yayın politikamıza bakabilirsiniz.
Sorularınız için bize facebook, twitter ve instagram adreslerimizden ulaşabilir ve yazılarınızı ararenkfanzin@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s